Používaním stránok emamut.eu súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Áno, veľa sa zmenilo, ale ľudia zostávajú rovnakí, lenže teraz vieme lepšie, kto je kto. Kto je slušný, bol slušný vždy, kto bol verný, je verný aj teraz. Kto sa točí s vetrom, točil sa s vetrom aj predtým, kto myslí, že teraz prišla jeho chvíľa, myslel vždy len na seba. Nikto sa nestáva prebehlíkom, kto nim nebol vždy, kto mení vieru, nemá žiadnu... Národ neprerobíš, jedine že by si mal na to storočia, iba davy môžeš viesť, dnes, ako aj zajtra. Kto nenávidí, mal v sebe tú nenávisť vždy, kde by sa v ňom tak z ničoho nič vzala! Kto slúžil, bude slúžiť ďalej, kto chcel dobré, bude zase chcieť len dobré. Ani vôľa sa nemení. Nepozeraj sa do tváre, ktorá sa zmenila, nikto sa nestane krajším tým, že si zmenil tvár. Tvrdá skúška je aj tvrdé poznanie. Budúca kniha našich dejín bude mať o tejto dobe jeden podtitulok: Kto bol kto. Aj dobrá pamäť patrí k tým stálym veciam, ktoré sú a budú potrebné.

Dnes je štvrtok 22. augusta 2019, meniny má Tichomír, zajtra Filip. Význam krstných mien.

Citáty - Hérakleitos

Hérakleitos Filozof

Hérakleitos - Tiež Hérakleitos z Efezu, Hérákleitos z Efezu, Herakleitos z Efezu, Heraklit z Efezu, Héraklit z Efezu, Hérakleitos Skoteinos, Hérákleitos Skoteinos - grécky filozof, podľa ktorého svet nestvoril ani nikto z bohov, ani nikto z ľudí, ale bol vždy, je a bude, a síce ako polemos - boj protikladov, metaforicky znázornený večne živým ohňom, ktorý sa rozhorieva a uhasína podľa toho, ako mu to prikazuje zákon. Herakleitos pochádzal z aristokratického rodu efeských bazileov (kráľov-kňazov), ktorí mali rôzne výsady a o. i. spravovali kult eleusinskej Demetry. Herakleitos sa vraj vzdal hodnosti bazilea v prospech svojho brata. Herakleitovo politické myslenie bolo aristokratické.


* 540 p.n.l., Efez, Turecko

† 480 p.n.l., Efez, Turecko

Zoraď citáty: pridania | obľúbenosti

(2.74 / 162 hlasov)
(2.80 / 235 hlasov)

Pridaj sa k mamutovi

 
 
 

Úžasné, výstižné a poučné citáty o láske, priateľstve, živote. Motivačné citáty slávnych osobností. Citáty o úsmeve, ale aj sklamaní.

© 2007 - 2019 emamut.eu,
tvorba web stránok bohacek.sk
TOPlist TOPlist
vinse.emamut.eu
sms.emamut.eu
citaty.emamut.eu na pinterest.com
Facebook
ochrana údajov
štatistiky
reklama
kontakt
info & privacy
zdroje
o eMamut.eu
mapa webu
partneri
epocasie.eu
0.3872 s