Používaním stránok emamut.eu súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Áno, veľa sa zmenilo, ale ľudia zostávajú rovnakí, lenže teraz vieme lepšie, kto je kto. Kto je slušný, bol slušný vždy, kto bol verný, je verný aj teraz. Kto sa točí s vetrom, točil sa s vetrom aj predtým, kto myslí, že teraz prišla jeho chvíľa, myslel vždy len na seba. Nikto sa nestáva prebehlíkom, kto nim nebol vždy, kto mení vieru, nemá žiadnu... Národ neprerobíš, jedine že by si mal na to storočia, iba davy môžeš viesť, dnes, ako aj zajtra. Kto nenávidí, mal v sebe tú nenávisť vždy, kde by sa v ňom tak z ničoho nič vzala! Kto slúžil, bude slúžiť ďalej, kto chcel dobré, bude zase chcieť len dobré. Ani vôľa sa nemení. Nepozeraj sa do tváre, ktorá sa zmenila, nikto sa nestane krajším tým, že si zmenil tvár. Tvrdá skúška je aj tvrdé poznanie. Budúca kniha našich dejín bude mať o tejto dobe jeden podtitulok: Kto bol kto. Aj dobrá pamäť patrí k tým stálym veciam, ktoré sú a budú potrebné.

Dnes je piatok 20. októbra 2017, meniny má Vendelín, zajtra Uršuľa. Význam krstných mien.

Citáty - Abraham Joshua Heschel

Heschel, Abraham Joshua Rabín, spisovateľ, filozof

Abraham Joshua Heschel - Abraham Joshua Heschel – rabín, spisovateľ, filozof. Ortodoxný židovský rabín poľského pôvodu. Jeden z popredných židovských teológov a židovských filozofov 20. storočia. Profesor židovského mysticizmu na Americkom židovskom teologickom seminári. Autor množstva filozofických kníh. Bol aktívny v americkom hnutí za ľudské práva.


* 11.1.1907, Varšava, Poľsko

† 23.12.1972, New York, USA

Zoraď citáty: pridania | obľúbenosti

(2.87 / 320 hlasov)

Pridaj sa k mamutovi

 
 
 

Úžasné, výstižné a poučné citáty o láske, priateľstve, živote. Motivačné citáty slávnych osobností. Citáty o úsmeve, ale aj sklamaní.

© 2007 - 2017 emamut.eu,
tvorba web stránok bohacek.sk
TOPlist TOPlist
vinse.emamut.eu
sms.emamut.eu
citaty.emamut.eu na pinterest.com
Facebook
Google+
štatistiky
reklama
kontakt
info & privacy
zdroje
o eMamut.eu
mapa webu
partneri
epocasie.eu
0.0579 s